пізнавально-розважальний дівочий портал

Володимир Токарчик: "Життя швидкоплинне, не витрачайте його на поганий настрій"!

Для багатьох із нас мандри - це невід'ємна складова життя, а для Володимира Токарчика, засновника туристичної компанії "Euroways Ukraine", - це ще й спосіб життя. Десятки захоплюючих турів, сотні міст, неймовірні краєвиди, вражаюча архітектура, суміші іноземних мов, заморських страв, нові друзі й навіть кохання - усе це "Euroways"! Тож сьогодні в рубриці "Крутий чувак" ми спілкуємося з Володимиром Токарчиком! 

Володимире, а Ви пам’ятаєте свою першу поїздку за кордон? Коли це було, куди Ви їздили і якими були враження?

 • Так, звісно! Перша поїздка закордон запам’ятовується, напевне, усім. Це трапилося у далекому 1998р. Я з дитинства обожнював італійську естраду, пізніше вивчав італійську мову і вперше побачив на власні очі саме Італію. Безумовно, мене просто переповнювали емоції від іншого світу. Повірте, що в ті роки контраст між Україною та Італію був просто разючим!


Кажуть, коли хобі людини перетворюється на роботу, то це справді щастя. Чи можна так сказати про Ваш випадок з Euroways? 

 • У відповідь дозвольте процитувати класика: «Людину роблять щасливими три речі -  любов, цікава робота та можливість подорожувати». Це все є складовими мого проекту Euroways, і я дійсно почуваюсь щасливим на всі 100%!

Володю, розкажіть, як взагалі виникла ідея туристичного бізнесу? Що стало вирішальним фактором? 

 • Безперечно, мене надихнув на це перший виїзд за кордон, перший та останній у якості автобусного туриста! На жаль, окрім позитивних емоцій у першій подорожі я побачив і відчув на собі суттєві недоліки організаторів туру, як от: старий автобус Ikarus, зміна програми туру безпосередньо в дорозі, скасування запланованого готелю і, як результат - постійні  чвари серед колективу. Це був просто безцінний досвід для мене – я побачив, як НЕ треба організовувати подорожі. І зрозумів, що можу це робити набагато краще!

Яким був Ваш перший тур? 

 • Від простого бажання до організованої групи минув усього рік. І перший млинець не виявився глевким, адже маршрут пролягав до сусідньої та ще безвізової Польщі. Втім, другий тур до Франції видався набагато складнішим, під час нього були зроблені перші помилки, «набиті перші шишки» та засвоєні навички спілкування з «нелегкою» групою. Досвід здобувався разом з водіями автобуса, які також далі Польщі ніде не були. У той час мало хто міг дати цінну пораду, не було потрібних інтернет ресурсів, систем бронювання готелів, он-лайн мап та GPS-навігаторів! Я вже не говорю про складність отримання шенгенських віз!


Ви завжди особисто супроводжуєте свої групи? 

 • Саме так. В основу концепції euroways турів закладено не масовість, а якість. Ще задовго до туру туристи знають, хто їх супроводжуватиме, кому вони довірятимуть організацію свого відпочинку.  Адже відповідальність керівника групи за кінцевий результат досить висока.  У кожній поїздці можуть статися непередбачувані ситуації. У цих випадках я спираюсь на власний досвід, комунікабельність та міцну нервову систему!

Чи складно розробляти новий маршрут? Від чого Ви відштовхуєтеся: від побажань туристів чи від власних? :) 

 • Усі наші тури є авторським, тому на розробку кожного нового маршруту іде досить багато зусиль та часу. Я обов’язково прислухаюсь до думок, вражень та планів туристів, тому що в нас велика кількість постійних клієнтів, які вимагають все нових та нових напрямків, країн і міст! Втім, у мене є власні принципи та правила при складанні маршрутів. Кожна поїздка мусить мати свій темп та грамотну побудову: великі галасливі столиці, як правило, чергуються із затишними містечками чи курортами. Особливо прискіпливо ставимося до якості готелів, адже турист мусить добре відпочити перед наступним днем. Тому пізнє заселення до готелю – це вже позаштатна надзвичайна ситуація. У наших турах присутні нічні переїзди в автобусі, які, тільки не дивуйтесь, розглядаємо як плюс: за ніч автобус може подолати без корків та затримок понад 1000 км, що дозволяє використати по максимуму наступний день для вивчення нового міста. А щодо комфорту туристів - ми вже подбали, адже використовуємо унікальний автобус зі спальними місцями. Під час нічних переїздів люди перебувають у повністю горизонтальному стані, що дозволяє відновити сили. Безумовно, це не є рівноцінною заміною готелям (які чергуються з нічними переїздами), але, даруйте, у якому готелі Ви зможете заснути в одній країні та проснутися за сотні кілометрів в іншій? В нашому спальному автобусі це можливо!У Вас є Новорічно-різдвяні тури, зокрема ми з Вами колись їздили на Новий рік до Італії. Чи не сумують за Вами рідні у такі свята? Як часто вдається проводити час разом? 

 • Чесно, я вже й не пригадаю, коли і як востаннє зустрічав Новий рік в Україні! У туризмі питання свят та вихідних днів просто відсутні. Адже Ваші свята – це наша робота. У цій сфері точніше вести мови про високий та низький сезон. Останній, на щастя, дозволяє приділити час рідним та близьким. 

Знаю, що під час подорожі у Вас є певні правила, які діють для усіх без виключення. Приміром, правило про запізнення – автобус не чекає більше 10 хв., а тоді як хочеш, так і добирайся. Бували такі випадки, коли туристи доганяли Ваш автобус? :) 

 • Так, дисципліна у наших турах, які розраховані буквально похвилинно, – передусім! З порушниками спочатку вели психологічну боротьбу, потім – фінансову, коли запровадили дисциплінарний депозит. Втім, у цьому році такий захід скасовано. Впевнені, що з нами виросла нова генерація сумлінних туристів, які цінують не лише особистий час! Стосовно мандрівників, що наздоганяли автобус? Так, такі випадки траплялись, на жаль і на щастя. На жаль – тому що люди витрачали свої нерви (і мої теж) та кошти, аби наздогнати автобус за 600 км. А на щастя – тому що такі наглядні ситуації настільки дисциплінували групу, що всі збиралися біля автобусу за півгодини до його від’їзду!

Чи важко в дорозі з такою великою кількістю людей? На перший погляд здається, що усі дорослі й проблем не має бути.

 • Так, робота з людьми – найбільш відповідальна! Я завжди кажу, що там, де більше двох – це вже група і кінцева кількість не грає ролі! Одного разу я супроводжував тур із  110-ма учасниками – ні, не до Польщі, а на край світу – до самої Португалії. Я виходжу з того, що кожен наш турист – індивідуальність, з власним характером, звичками, вподобаннями. А без поваги до туриста нема чого приходити у цей бізнес. Досить важливо сформувати позитивний мікроклімат в автобусі, адже всі їдуть відпочити! Мені дуже приємно, що багато з туристів подорожує з нами доволі часто і в кожній групі є свій кістяк, на який орієнтуються новачки. Тому досить швидко незнайомі люди стають друзями не лише на час короткого туру, але й поза ним!

Володю, за стільки років відвідин багатьох країн у Вас не виникало бажання переїхати з України і оселитися, скажімо у Франції, Іспанії чи може в Австрії? 

 • У кожній з перелічених Вами країн я почуваюсь досить комфортно і, чесно кажучи, був би не проти жити в Європі. Втім, мені вистачає часу перебування в країнах ЄС під час турів. Перебуваючи там у якості мандрівника бачиш, в основному, позитив. Місцеві проблеми залишаються поза кадром. Досить символічно, що мінорним моментом у турі для багатьох туристів є повернення в Україну. Саме в цей момент відчуваєш величезну різницю у побуті, інфраструктурі, довкіллі. Але ті, хто побував в Європі, напевне, змінюються у психологічному плані, підсвідомо намагаючись жити по-європейськи та прагнути до кращого. Я дуже сподіваюсь, що через 2-3 покоління українцям все-таки вдасться наблизитися до сьогоденного рівня розвитку ЄС.

Ви об’їздили вже мабуть півсвіту! Втім. є місця-країни куди Вам дуже хотілося б поїхати? 

 • Дійсно, я побував в багатьох куточках земної кулі, проте Європу вважаю найкращим туристичним напрямком.  Чим більше я відвідую старовинні міста, тим більше усвідомлюю масштаби та неосяжність культурної та архітектурної спадщини Європи. До кожного туру ми намагаємось включити якусь маловідому широкому загалу туристичну родзинку. Минулого місяця в автобусному турне ми об’їхали практично всі балканські країни і я нарешті побував в Албанії. А, наприклад, у програмі вересневого туру на Сицилію є іграшкове італійське Альберобелло та найдавніше місто світу – Матера, що була забудована житлами людей ще 9 тис. років тому! Ось туди я прагну потрапити найближчим часом!


Що зазвичай привозите рідним у подарунок з мандрівки Європою? 

 • Певного «плану» подарунків немає, але завжди хочеться привезти щось оригінальне, притаманне лише тому регіону чи місту, через які прокладено маршрут. Я дуже небайдужий до гарної кераміки та інших виробів ручної роботи!

Володю, Ви, можна сказати, живете «на валізах», не виникає іноді бажання осісти в офісі, не перетинати оцих кордонів, не перейматися візами, транспортом?

 • Знаєте, в мене і так достатньо офісної роботи, пов’язаною з ретельною підготовкою турів. Але перевагу все-таки надаю драйву подорожей по Європі!


Куди «Euroways» запрошує наступного разу і що цікавенького можна буде побачити у цьому турі? 

 • На серпень запланований насичений тур по Скандинавських країнах. Подорожуватимемо не лише автобусом, але й двома морськими лайнерами. У вересні нашим туристам покажемо Швейцарію, акцент робитимемо не лише на гарних містах, але й на неперевершеній природі. А у жовтні повторимо наш найпопулярніший минулорічний напрямок – оксамитову Сицилію, поєднаємо відвідини колоритних місць та  відпочинок у чудовому готелі на березі Тірренського моря.  У той період температура води буде більш ніж комфортною – +23-24°С!

І на останок, Володимире, чого б Ви побажали нашим читачам і читачкам?

 • Людське життя досить швидкоплинне. Не витрачайте його на поганий настрій. Залишайтесь оптимістами та цінуйте кожен момент. Вірте в найкраще та подорожуйте разом з Euroways!

Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" щиро дякує Володимиру Токарчику за цікаву й приємну розмову, бажає постійно отримувати задоволення від роботи, тішити й дивувати нас цікавими турами і жити на повну! Успіхів Вам!

Спілкувалася Мирослава Кошка 

Коментарі
Колобки-овечки)14 червня 2016 о 14:27
Ездили с Володей уже шесть раз - это так здорово. Как наркотик - выходишь из автобуса и уже по нему скучаешь. Всем советуем!!))
Любов Фартух14 червня 2016 о 14:55
Члени нашої сім"ї подорожували з Володею п"ять разів, в вересні збираємося на Сицилію!!!!!! Всім бажаю такого активного і цікавого відпочинку......
Я тоже ОВЕЧКА! Которая ходит за Володей по пятам во время тура. Это кайф, это драйв. Мне кажется Володя самый доступный и лучший друг. Это из-за его уважения к его клиентам, которые на какое-то время становятся его семьей. Огроменное ему спасибо за т14 червня 2016 о 14:58
Сень Олена14 червня 2016 о 15:45
Подорожувала з Володею чотири рази. І кожного разу відчувала себе найщасливішою у світі!!! З ним спокійно, організовано і затишно. А ще дуже важлива впевненість, що все буде згідно програми подорожі і весело, бо почуття гумору в нього просто чудове. А після автобусу зі спальними місцями в звичайний мене не затягнеш. Крім того, під час кожної подорожі в мене з"являються нові чудові друзі, з якими спілкуюсь і на цей час.
Игорь Кривозов14 червня 2016 о 16:42
Ездил с Владимиром только три раза: Скандинавия, Португалия, Тур де Франс.. Подписываюсь под каждым словом!
Кошка Микола14 червня 2016 о 18:00
Їздив всього Володею всього пару разів, але з людьми з якими познайомився в поїздці регулярно спілкуюся до сих пір. Тож всім хто планує в подорож Европою на автобусі - рекомендую Володимира - будуте приємно вражені.
Елена Дедова15 червня 2016 о 11:34
Езжу с Володей с 2010 года. С полной уверенностью и ответственностью заявляю, что более ответственного, дипломатичного, выдержанного, внимательного, спокойного человека я в жизни не встречала. Каждая поездка у него продумана до мелочей и всегда есть приятный бонус в виде приятного городка, достопримечательности, местечка.... И даже, когда ездили на большом двухэтажном автобусе, более 70 человек на 16 дней, Володя умело находил подход к каждому, и так уплотнил программу, что на конфликты просто не было сил. С ним ездить НАДЕЖНО, БЕСПРОБЛЕМНО !! Только надо помнить одно - быть дисциплинированным и слушать Владимира ! И тогда получишь максимум удовольствия от поездки !!!
Наталия Коломиец 26 червня 2016 о 12:38
Я очень благодарна Владимиру за все поездки с ним (их было оооочень много и я всех друзей и родных возила с собой - все в восторге!)! Самый замечательный руководитель, организатор, друг и ЧЕЛОВЕК! Удачи и новых горизонтов!!!
Залишити свій коментар