Ласкаво просимо, трон наразі вільний
22
лютого 2019 О 18:41
156
Як змінити характер за допомогою фізичних вправ

Наше тіло дуже балакуче. Воно не вміє тримати таємниці й видає одразу всю правду про людину. Працюючи над тілом, ми одночасно змінюємо щось у своєму характері.

Скутість, дерев’яність у тілі вказує на скутість, дерев’яність у свідомості, негнучкість, важкість у характері. Коли ми розслаблюємо наші зажими в тілі, ми розслаблюємо наші обмеження в розумі, нашу зашореність, жорсткість у житті. Гнучкіть тіла поступово призводить до гнучкості в характері, гнучкості в житті.

А буває так, що людина дуже гнучка, але не має сили. Наприклад, багато дівчат займаються тільки стретчінгом (розтяжкою) і уникають силових вправ, і вправ на витривалість, аргументуючи це тим, що «я ж дівчина, навіщо це мені». Але коли немає внутрішньої сили, стійкості, опори на себе - життя буде нести тебе за течією, зручною для інших, а не для себе, буде кидати з одного боку в інший. Деякі так вміють жити – повністю здаються процесу життя і це теж класно. Але стержень повинен бути в кожній людині. Йдеться не про грубу фізичну силу у жінок. Це внутрішній стержень, внутрішня жіноча сила. Ця сила дає нам рзуміння напряму куди ми йдемо, але йдемо ми м’яко огинаючи перешкоди, безвихідь, не продавлюємо стіни лобом. 

Для балансу корисно пропрацьовувати в собі все гармонійно – стійкість та гнучкість, силу та м’якість. Різні фізичні заняття та практики допомогають змінювати себе, і різні заняття по-різному впливають на свідомість та характер.

У Фітнесі ви свідомо «виліплюєте» своє тіло. Все дуже практично, чітко, заземлено. Через якийсь період регулярних тренувань, окрім підтягнутого, зібраного тіла, ви звернете увагу, що і самі стали зібранішими, акурантішими, дисциплінованішими. Напрацювали внутрішній стержень і внутрішню структуру. Чіткість у думках і практичність. Силу волі, силу характеру, силу. Вже легше виконувати поставлені завдання, утримувати увагу на своїй меті та досягати її.

Якщо у фітнесі ви самі пробудовуєте своє тіло, то за допомогою Йоги тіло буде змінюватися на свій розсуд та за своїми потребами. А це завжди розумніше, ніж те, що ми намагаємося робити із голови. Займаючись йогою ми занурюємося своєю увагою вглиб себе. І що глибше заходимо, то більше спокою там відчуваємо. А відчувши цей глибинний спокій вже легше переживати вітри та буревії на поверхні.

Практикуючи йогу ви не створюєте себе, ви усвідомлюєте себе такою, яка ви є усередині. При цьому ви очищуєте тіло та розум, що дозволяє проникати глибше в себе і проявляти себе справжню. Ви ніби-то промиваєте себе водою, змиваєте багато піску, пилу та просто чуже наносне. І вже дивитесь на світ по-іншому.

Різні Танцювальні напрями впливають на нас по-різному. Але головна цінність танців – це емоції, вплив не на характер, а на серце. Отримання радощів (а не практична користь) – це основна ціль творчості. Якщо ви відвідуєте заняття зі східних танців, щоб укріпити спину (ну наприклад), а емоції стрибають від хіп-хопу чи латини чи гри на барабанах, то... ви вже зрозуміли, що краще вибрати. А для спини йдіть на плавання, пілатес чи зробіть спеціальні вправи з відео на ютубі. Танці більше не для характеру, досягнень та зміни себе. Вони для душі. І обирайте їх саме цим місцем. А зрозуміти, що чіпляє одночасно ваші тіло та душу можна методом спроб. Пробувати багато різного та радіти душею.

Анна Тюпанська
Автор:
Анна Тюпанська
comments powered by HyperComments