Ласкаво просимо, трон наразі вільний
19
лютого 2018 О 11:11
268
А ви любите понеділки?

Понеділки! Хтось їх ненавидить – хтось обожнює. Хтось губить їх в дальній шухляді справ тижневих, а хтось розглядає під лупою, неначе витвір ювелірного мистецтва. Для когось понеділок відлунює вчорашнім святом, відгонить жовто-брудною маршруткою і виглядає як черга в ощадбанк. А для когось – це новесенькі панчохи, до блиску напуцовані мешти на високих підборах і накрохмалені манжети. 

Одним понеділки пахнуть безвихіддю і міцно стискають шию, як той смугастий гольф у школі, для інших ж – малюють розмітку дороги довжиною у тиждень і посміхаються, як касири на окко, від вуха до вуха. 

Комусь понеділки залишились отим «перший урок – фізкультура», а хтось наче прокидається з дводенної сплячки і підстрибом летить кудись у вулик справ, перекусів та кав із собою, коротких розмов і довгих поглядів, швидких привітань і геть непомітних прощань. 

Дехто веде відлік до тієї заповітної п’ятниці, хтось записує всі-всі-всі плани в маленький щоденник, а хтось проживає понеділки спонтанно так наче захопливий фільм, чи невеличку пригодницьку новелу. 

Хтось спить похитуючись у метро із широко-заплющеними очима, хтось просто дивиться вперед, десь в середу, напевно, ще хтось так загадково зазирає в неділю, а хтось безтурботно тицяє пальцями в усіх перехожих і рахує, до чотирьох, бо більше не вміє. 

Для когось понеділки - як карантин – наче й непогано, але занадто довго, а іншим як спуск на санях із великої гірки. 

Хтось кидає дротики в свої понеділки, а інші старанно виймають із них дротики ще суботні. А які понеділки для вас?

Марта Гулей
Автор:
Марта Гулей
comments powered by HyperComments