Ласкаво просимо, трон наразі вільний
10
березня 2018 О 11:30
738
ТОП-5 химерних фільмів про диваків

Довкола нас – неймовірний світ, а у ньому повсякчас зустрічаються диваки! Про таких кажеш: «Він не із цього світу, це точно!» або «Вона з іншої планети на землю впала!». Але такі люди є, і вони – прекрасні, саме тому, що дуже неподібні на усіх інших! Саме про таких диваків Перший українодівочий сайт гарного настрою «Каралєвна» підготував чудову підбірку фільмів! Тож дивіться, дивуйтеся і творіть дива самі.

АМЕЛІ (2001)

Кожен із романтиків бодай один раз дивився свого часу загадкову й красиву казку для дорослих про Амелі Пулен, красиву дивачку з неймовірно-позахмарним поглядом і зовнішнім виглядом ельфа! Вона вміє знаходити задоволення в маленьких повсякденних радощах: любить занурювати руку в мішок із квасолею, надламувати чайною ложечкою скоринку крем-брюле, пускати «млинці» по каналу Сен-Мартен, а ще – дарувати тим, хто поруч, бодай трішки життєвої магії, дарма що власноруч зробленої, так би мовити хендмейд! Таємниці й секретні записочки, листи крізь простір і час, спостереження і вигадки, у цьому фільмі романтики знайдуть велику кількість втіхи й естетичного задоволення, адже тут лунатиме красива французька музика, траплятимуться несподівані, незвичайні речі зі, здавалося б, звичайнісінькими людьми, а маленький садовий гном щоразу відкриватиме для себе нові місця й розширюватиме географічні простори, аби потішити свою власницю вражаючими світлинами з усіх можливих куточків світу. Дивитися з келихом червоного французького вина у руках й насолоджуватися милими химерностями, чудовою французькою музикою й красивою казкою з хеппі-ендом!  

ЧАРІВНІ ЧУДОВІ (2016)

Белла Браун не така, як усі. Вона боїться великого світу й відкритого простору, а ще страшенно любить, коли усі речі лежать на своїх місцях. Після того, як вона замикає двері, вони ще разів п’ять смикає за клямку, перевіряючи, чи таки надійно вони замкнені. Вона живе відлюдницею, працює у бібліотеці й потаємно мріє стати дитячою письменницею. А ще вона панічно боїться рослин, саме так! Наче ті є монстрами або кровожерливими створіннями! І життя підкидає їй випробування, змушуючи вийти із зони комфорту, побороти свій страх і облаштувати закинутий сад, що розрісся корчами, будяками і чагарниками просто у її дворі. Й доки Белла змагатиметься зі своїми привидами і драконами, знайде мудрого наставника, розпочне писати неймовірно чудову дитячу казку про Птаху й зустріне своє кохання. Дивитися, загорнувшись у картатий плед з хрестоматією рослин та квітів у руках та насолоджуватися мудрістю поміж кадрів та казкою про чарівну Птаху!

ПРИНЦЕСА І ВОЇН (2000)

Знайомтеся, це – Сіссі, вона принцеса і працює в психіатричній клініці медсестрою. А ось – Бодо, він – воїн, колишній військовий, що працює то тут, то там, і поводиться дивно. Якось Принцеса йшла вулицею і її збила величезна вантажівка. Якось Воїн в той самий момент утікав від переслідувачів. Сховавшись під вантажівкою, він побачив прекрасну дівчину, що лежала й не могла дихати. За допомогою трубочки від коктейлю і армійського ножа він рятує її життя й зникає. Але Сіссі твердо вирішує, що їхнє знайомство не просто так, і докладає усіх своїх зусиль, аби знайти славного Воїна. І вона його знаходить тільки для того, щоб бути викинутою під дощ і почути жорстоке: «Ні!» Але історія на цьому не закінчується і зовсім скоро, волею випадку, життя приведе Воїна до Сіссі. І цього разу буде Любов. Дивитися у теплих шерстяних шкарпетках й дивуватися тому, наскільки дивакуватими можуть бути люди!

І ВСЕ ОСВІТИЛОСЯ... (2005)

У Джонатана помер дід. Бабуся віддає йому фотокарточку, на якій хлопець бачить… себе поруч із миловидною дівчиною у полі. Що за дивина? Але ж ні! То його дід у молодості, один-в-один схожий на нього! І підпис на фото «Августина і я, Трахимброд, 1940 р). А Джонатан, щоб ви знали, маніакально збирає все, що стосується його сім’ї та родини: дідусеві вставні щелепи, старі, пожовклі від часу світлини, все це він складає до поліетиленових пакетиків на спеціальний зіппах та вішає на стіну родинної пам’яті. Тож не дивно, що побачивши молодого дідуся і фото, він одразу ж вирішує податися у мандри – до далекої України, аби покопошитися у минулому і знайти там, все про діда й ту загадкову дівчину. А далі все, як у житті, тільки ще більш дивно! І сам фільм схожий на збіговисько диваків та химер, але дивишся і відірватися не можеш! І потроху комічне, немов пісок у клепсидрі, пересипається у меланхолійне й драматичне, й один за одним скелети поволі вилізають на світ божий і відкриваються таємниці. Дивитися уважно й отримати свою порцію просвітлення…

ВЕЛИКА РИБА (2003)

Батько Вільяма Блума ще той вигадник! Його можна сміливо назвати Бароном Мюнхайзеном, адже справді дуже важко зрозуміти, де в його оповідках правда, а де видумка! Він ловив величезного старого сома на золоту обручку, бачив білого і чорного мага, рятував ціле селище від злого велетня, свою дружину зустрів у мандрівному цирку-шапіто, яким керував перевертень, й серце коханої підкорив тисячею жовтогарячих нарцисів (майже як на Нарцисовому полі у місті Хуст!). А ще він служив у армії, складав вірші, грабував банки й у скляному оці відьми бачив свою смерть! Оце то й життя, скажете ви! Все так, от тільки оповідки батька дедалі більше дратують прагматичного сина, бо він вважає, що, зрештою, він просто брехун! Але після смерті батька, Вільям дізнається, що більшість із тих оповідок були правдивими, адже дива настільки поруч! А бачать їх лише той, хто в них вірить, і таке життя проживає лише той, хто здатен побачити неймовірне в буденному. Дивитися зачудовано й дивуватися тому, наскільки непередбачуваним і прекрасним може бути життя, і яку силу має справжня історія!

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments