Ласкаво просимо, трон наразі вільний
05
жовтня 2018 О 10:38
9560
ТОП-5 фільмів про учителів, які змінюють світ

У кожного з нас у житті був Вчитель. Такий, якого ми будемо пам’ятати завжди, цитувати його, згадувати його історії і дякувати. У когось це може бути вчитель фізкультури, котрий просто одного разу повірив і знайшов слова, як мотивувати на крос; у інших - це вчителька української мови, котра навчила не лише грамотно писати, але й відчувати мову, любити її усім серцем; а ще у когось - вихователь з дитячого садочка, котрий просто любив дітей і розповідав неймовірні історії. Ми захоплюємося ними, часом, ненавидимо їх за те, що вони так відчайдушно хочуть нас чогось навчити, хочуть виховати нас так, щоб ми виросли і стали Людиною. Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" підготував сьогоді 5 фільмів про вчителів, які змінюють світ.

Усмішка Мони Лізи (2003)

Фото: Автор: Джерело, Добропорядне використання, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=446497

Пристрасна і небайдужа Кетрін Вотсон (Джулія Робертс) стає викладачкою історії мистецтв у престижній жіночій школі. Перед тим, як увійти в свій клас, наповнений розумними дівчатами, вона чує попередження: «Будьте обережні, вони відчувають страх усіма своїми органами чуття». Вона приїхали, аби зробити з них справжніх лідерок, а виявилося, що вони хочуть лиш вийти заміж і стати дружинами. Заклад престижний і дуже традиційний, а на вулиці – пора, коли жінки починають боротися за свої права. То що ж оберуть молоді студентки для себе? Чи обмежать своє життя лише сімейним вогнищем та кухнею, чи ризикнуть відкинути всі умовності, нав’язані традиційним суспільством, всі упередження і страхи, й ризикнуть проявити свій талант і стати успішними нарівні з чоловіками? Викладачка мистецтва навчає їх не лише тому, як розрізнити стилі в образотворчому мистецтві, й навмисне вводить в програму теми, які не зазначені у підручнику, вона навчає своїх дівчат-студенток чомусь більшому. Вона не тільки надихає їх боротися за своє життя, мотивує їх повірити в себе, вчитися, щоб зробити професійну кар'єру і самим забезпечити своє майбутнє. Вона навчає їх мистецтву жити. Своїм життям! Дивитися з усмішкою!

Хористи (2004)

Фото: allocine.fr

Скромний і дуже тихий вчитель музики Клеман Матьо довго не може знайти роботу. Зрештою, коли руки вже зовсім опускаються, місце знаходиться, але де? У інтернаті для складних підлітків під назвою «Дно ставка», де купа некерованих та злих на життя дітей, помпезний і неприємний директор та жорстокі методи покарання під гаслом «Акція = реакція». І що ж насмілиться зробити цей скромний чоловік? Він насмілиться не тільки прийняти пропозицію роботи, але й піти проти системи і стати для дітей добрим наставником. І йому вдається неймовірне! З орди неслухняних та озлоблених дітей він організовує хор! Та ще й який! Цей хор приїде послухати сама герцогиня. Звісно, директор припише ідею собі, а далі розпочнеться ще купа перипетій. Цей фільм дивишся в німому захопленні. І розумієш: тільки коли щиро любиш дітей, можеш бачити дієвий результат свого виховання та навчання. Бо діти відчувають людську фальш так само, як фальшиві ноти.

Вчитель на заміну (2011)

Фото: Octobersky - blogger

Генрі Барт працює тимчасовим вчителем на заміну. І так триває постійно. Усі дивуються, чому він не може стати «нормальним» вчителем, на повну ставку. Але йому цього досить. І навчати й виховувати він вміє. Як це йому вдається? Звернете увагу на кадр, у якому учень-бунтівник зривається з місця, нахабно приходить в притул до нього, вириває вчительський портфель й жбурляє ним об стіну. Спокій, рівновага і сила Едріана Броуді в цій головній ролі вчителя просто вражають. Як і його слова: «Ця сумка мертва, ти не зможеш її образити. Як і моїх почуттів також. Тому заспокойся, сядь на місце, ось тобі аркуш паперу і виконуй завдання». І учень заспокоївся і сів. Школа зі «складними» дітьми, неблагополучні сім’ї, діти, котрі вживають наркотики, продають своє тіло за гроші, пащекують до вчителів й поводяться нестерпно. Вчитель на заміну, котрий намагається хоч трішки розібратися у всьому цьому хаосі. Але, на жаль, він не всесильний. Фільм важкий і в ньому немає хеппі-енду. Але подивитися його варто для того, щоб зрозуміти, якими неймовірними і сильними бувають вчителі. Навіть якщо це просто вчителі на заміну.

Спільнота мертвих поетів (1989)

Фото: Автор: Touchstone Pictures - Touchstone Pictures, Добросовестное использование, https://ru.wikipedia.org/w/index.php?curid=263219

Джон Кіттінг - новий учитель англійської мови та літератури, коли він з'являється у класі, ніхто з учнів навіть уявити собі не може, як він вплине на їхні життя. На першому ж уроці вчитель пояснює учням, що життя швидкоплинне і тому варто керуватися принципом "Carpe diem" ("лови момент"), а потім усі разом вони відроджують літературний клуб "Спільнота мертвих поетів". Методи викладання Джона Кіттінга відрізняються від традиційних, він надихає своїх вихованців не боятися змінювати своє життя. І хоча ця історія також має сумний кінець, іскра жаги до життя, запалена талановитим вчителем, зажевріла у юних серцях. 
Джона Кіттінга списано з реального вчителя, Сема Пікерінга, а неймовірний Робін Вільямс зумів блискуче зіграти свого героя, за що й був номінований на "Оскар" за найкращу чоловічу роль.

Тріумф: Історія Рона Кларка (2006)

Рон Кларк був прекрасним вчителем у молодшій школі в невеличкому провінційному містечку. Його немовірно любили діти і він відповідав взаємністю. Все б нічого, якби через деякий час Рону не заманулося поїхати до Нью-Йорка. Він мріяв про нові горизонти й вдосконалення своєї педагогічної майстерності і замість милих школярів йому дістався клас "важких дітей". Пройти крізь пекло - такою могла би бути друга назва фільму, адже те, через що довелося пройти Рону Кларку було схоже саме на пекло. Втім йому вдалося достукатися до сердець дітей і зробити неможливе. "У цих чотирьох стінах ви можете бути чужинцями, або ж можете стати сім'єю" - проголошував якось вчитель, в результаті вони нею і стали.

Рон Кларк - цілком реальна особа, а Метью Перрі взяв на себе виконання його ролі у фільмі й постав перед глядачами у новому, незвичному амплуа. Сьогодні до США приїздять вчителі з усього світу, аби навчатися у Академії Рона Кларка (Ron Clark Academy), саме там живий і справжній Рон Кларк ділиться своєю педагогічною майстерністю і життєвою мудрістю.

Одним словом, справжні герої - серед нас. І часом вони вбрані у звичайний сірий костюм або білу сорочку і чорну спідницю, часом, вони носять окуляри або мають чудернацькі звички, але щодня - з пристрастю та відданістю справі - вони заходять у клас і навчають, виховують, мотивують, надихають і люблять своїх учнів. І як добре, що вони є. Вчителі, які змінюють світ.

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments