Ласкаво просимо, трон наразі вільний
21
лютого 2019 О 19:34
195
Початок: Я обираю себе

Пізнання та пошук нових шляхів для вдосконалення починається завжди з одного й того ж. З одного маленького, але дуже потужного слова, яке складається лише з однієї літери, - "Я". Так якщо відкинути звичні упередження щодо його простоти, то можна розгледіти надзвичайно могутню силу, що здатна подолати складні перешкоди і створити дивовижні речі, яких ще світ не бачив. За допомогою нього змінюється хід історії, відкриваються нові шляхи та підкорюються нові вершини.

"Я-концепція" (або система уявлень людини про саму себе) починає формуватися у дитини в трирічному віці. В цей період вона починає пізнавати себе, відокремлюючи від навколишнього середовища, за допомогою ідентифікації (ототожнення). Спершу дитина присвоює собі речі, називаючи їх "моїми", вважаючи їх частинами своєї маленької особистості. Ми можемо спостерігати цей феномен в момент, коли хтось хоче забрати в неї "її" іграшку: вона почне плакати та страждати через майбутню втрату, наївно допускаючи що, разом із іграшкою забирають "частину" її самої. З часом, коли діти виростають, поступово перетворюючись на дорослих особистостей, їх іграшки ростуть і змінюються разом із ними. Незмінною також залишається й  здатність ідентифікувати себе з речами. Ця типова мисленнєва помилка і призводить до того, що дорослі люди починають втрачати себе у світі речей.

Ми живемо з вами в чуттєвому світі, заповненому усілякими речами, товарами та послугами. В епоху сучасного споживання люди частіше всього страждають через свою неусвідомленість. "Що це таке?", можете спитати ви. На це питання я відповім так: "Стан неусвідомленості характеризується втратою особистості свого істинного образу "Я" з причини ототожнення себе з минулим досвідом, якого не існує більше в теперішньому часі". Тобто людина втратила зв'язок із реальним світом, занурившись у забуття, погрузла в цьому стані і тепер не може повернутися назад. Саме цей стан і є причиною людських страждань та болю. І саме через нього ми не можемо бути щасливими й не можемо відчути радість, спокій та любов.

Отже, як ми можемо описати людину, що знаходиться в неусвідомленому стані. Перш за все, вона вважає, що її самооцінка напряму залежить від кількості та вартості речей, якими вона володіє. Минулого тижня, ми вже бачили, що порівнюючи свої матеріальні досягнення із досягненнями інфлюенсерів та інших медійних персон, ми відчуваємо біль і розчарування через те, що не можемо зрівнятися з ними. В перспективі це може призвести до заниженої самооцінки, сприятиме розвитку депресії та повному знеціненню особистості. Також це є основною причиною того, що людина прагне здаватися кращою, успішнішою і впливовішою, ніж вона є насправді. Але якщо інших людей ще можна обманути трюком із маскою неіснуючої людини, то підсвідомість – ні. Вона завжди знає, якою людина є насправді, і подвійна гра принесе не омріяне полегшення, а додаткові страждання, що згодом знайдуть своє відображання у всіх сферах життя особистості.

"Що ж нам робити?", запитаєте ви. Перше і найголовніше – обрати себе. Так, це може здатися дещо дивним та незвичайним в контексті сучасного часу, але це найбільш дієвий принцип, яким слід керуватися в усіх життєвих сферах. Тому що "Я" – ядро особистості, згідно із потребами якого ставляться цілі, підбирається мотивація, вибудовується стратегія для подальшої роботи та формуються необхідні звички, які допоможуть реалізувати бажані цілі. Обираючи себе, людина тим самим робить впевнений крок назустріч своєму благополуччю і процвітанню. Наступні життєві кризи, досягнення, перемоги та невдачі не зможуть більше вплинути на її самооцінку та світосприйняття, бо вона знає, що при будь-яких обставинах її "Я" залишиться незмінним. Багато людей цю впевненість відносять на рахунок віри в себе, але "Я" більше, ніж віра в себе, яка може з легкістю похитнутися і впасти у часи змін й перебудов. Людина, що пізнала, прийняла та навчилась жити в гармонії із собою, володіє всіма шансами, щоб повністю реалізувати себе в особистому і професійному житті, бути успішною й побудувати те життя, про яке вона завжди мріяла.

Олена Колесник
Автор:
Олена Колесник
comments powered by HyperComments