Ласкаво просимо, трон наразі вільний
06
вересня 2016 О 22:58
36
Осіння мандрівка. Білгород-Дністровський або Аккерман!

Осіння, ще тепла мандрівка до берегів Чорного моря, напевно, сприймається якось по-особливому, зовсім не так, як спекотного літа. Одещина стала відкриттям для багатьох туристів у останні кілька років, і, як виявляється, подивитися там є на що! І не лише саму Одесу з її Дерибасівською! Цього разу ми запрошуємо тебе, люба мандрівнице, у чудове містечко, береги котрого омивають солоні води лиману – Білгород-Дністровський чи Аккерман і повір, це невелике, але воістину величне й стародавнє місто варте твого захоплення.

Назви міста періодично змінювалися у різні часи й за різних господарів, але практично щоразу в назві міста, різними мовами було присутнє слово «білий», а залишки древньої цивілізації, вірніше древнього міста Тіри можна побачити і дотепер й сягають вони своїм корінням сивої давнини – аж 4 ст. до н.е!!!

Сучасне місто справляє враження торгового центру, власне сам центр міста і є великим базаром, де, прямо як на «OLX» – продається ВСЕ! А вулички дбайливо вимощені бруківкою і густо всіяні різними магазинчиками, перукарнями, салонами, кондитерськими, кафе і кінця краю їм не видно. Втім, усі дороги у Білгород-Дністровському, здебільшого, ведуть до одного пункту призначення – до фотеці!
О, фортеця… ні, не так! ФОРТЕЦЯ тут дійсно вражаюча! І розмірами, і височенними мурами і своїм станом, адже не дарма її називають найбільш збереженою фортецею на території сучасної України!

 

Звісно, певні реставраційні роботи тут проводилися, але загалом вона дуже добре збереглася і вціліла до наших днів. Навколо фортеці вирито глибоченний рів, кажуть, що раніше він сягав 13 метрів (досі точаться суперечки, чи то був сухий рів, чи все ж заповнювався водою), а з іншого боку фортецю омиває лиман, втім колись давно він був значно глибшим ніж сьогодні. Починати фотосесію можна уже біля центральної брами, але ми рекомендуємо тобі взяти екскурсію, адже лише досвідчений гід зможе розповісти про море цікавинок й історичних фактів. До слова, при бажанні можна попросити провести екскурсію українською мовою! Розуміємо, що це звучить трохи дивно, але такі наші реалії, втім ти маєш повне право слухати екскурсію тією мовою, якою розмовляєш сама. Вартість екскурсії до 30 чоловік складає усього 200 грн, тому можна зібрати компанію з друзів та інших бажаючих і врешті-решт це буде не дорого.  Просто вхідних квиток для дорослого коштує 40 грн.


Вдаватися в екскурсійні подробиці не будемо, але висловити своє захоплення дуже хочеться! Фортеця красива, велична, встигла побувати під владою і турків, і російської імперії, і румунів… На сьогоднішній день багато чого зроблено саме для туриста – великий дитячий майданчик, зручні лави та столи, мангали, костюмований куточок, де можна приміряти різний національний одяг і сфотографуватися, крім того, цьогоріч, для туристів облаштовано цивільний підйом на мури фортеці, аби усі бажаючі могли насолодитися неймовірними краєвидами й наробити вдосталь світлин на пам'ять!

Ну і без таємничих легенд з різними чудесами тут теж не обійшлося, крім того, як у кожній порядній фортеці, свого часу, тут знімалися фільми і навіть відео-кліпи деяких співаків. Тож, якщо ти плануєш собі невелику подорож одеським просторами, включи до переліку місць, які варто відвідати і Білгород-Дністровський чи Аккерман, ми переконані, що тобі там дуже сподобається!

 

(с) Фото: Микола Кошка                                                                        

Мирослава Кошка
Автор:
Мирослава Кошка
comments powered by HyperComments