Ласкаво просимо, трон наразі вільний
04
жовтня 2017 О 14:38
165
Містичні подорожі: 5 європейських замків з привидами

Осінь - найкраща пора року для пізнавальних мандрівок. А ще, коли як не восени, хочеться чогось такого мега-цікавого, захоплюючого і навіть трохи лячно-містичного. Якщо вам дійсно кортить трохи полоскотати собі нерви (а може й не трохи), тоді вирушайте у подорож замками, у яких живуть справжнісінькі привиди. Що? Не вірите у привидів? Усі так спочатку кажуть. Отже, на Першому українодівочому сайті гарного настрою "Каралєвна" п'ятірка неймовірних замків із привидами!

Олеський замок, Львівщина, Україна

Олеський замок відомий не лише тим, що у ньому знімали деякі сцени з фільму про Д’Артаньяна, його історія оповита містичними переказами та легендами, а ще у цьому замку є привид! І вже хоча б заради цього його варто відвідати, а може й набратися сміливості й заночувати попід стінами величної будівлі, ану ж вдасться підгледіти якусь примару.

Охоронці замку, яким щоночі доводиться залишатися у будівлі замку, розповідають, що постійно відчувають присутність невідомих явищ з настанням темряви. На дивні звуки, тіні та напіввидимі силуети реагують також сторожові собаки. Тож, він тільки з вигляду такий мирний і з корівками побіля мурів.

Насправді Олеський замок має свого привида, що належить якомусь загиблому на цьому місці, хто не може знайти спокою. Принаймні за найвідомішою версією привид — це душа Адама Жолкєвського. Колись хлопець був закоханий у доньку одного із власників Олеського замку Маріану Данилович, та отримавши відмову батька у наданні згоди на шлюб, відчайдушний шляхтич на тому ж місці встромив собі у серце ножа. Поховали його не на кладовищі, а просто скинули у болото біля замкових стін, як самогубця. Душа, тіло якої не було поховане за звичаєм, зависла між двома світами. Тому напівпрозорий дух Адама не полишає замку, стогнучи та зітхаючи, лякаючи поціновувачів краси історичного Олеська.
Страшно? Не дуже? Тоді поїхали далі!

Закмок Драгсхольм, Данія

Далі прямуємо до Данії, де варто завітати до Драгсхольмского замку – одного з найбільш відомих замків з привидами в Європі. Він був побудований у 12 столітті Педером Сунесеном, єпископом Роскільдським. Нині замок використовують як готель, місце для проведення конференцій, також тут є два ресторани і 100 привидів, п’ятеро з яких особливо відомі. Перший – це єпископ Роннов, який помер у замку як в’язень. Дотепер гості готелю чують католицькі співи, коли гуляють коридорами замку. Другий привид – четвертий граф Ботвелл. Він був політичним в’язнем, якому затьмарився розум і помер у замку. Відвідувачі іноді чують, як він гарцює на коні у дворі замку. Третім привидом є Ейлер Брокенхуус, відомий як «Божевільний сквайр». Його тримали у в’язниці на ланцюгу. Дотепер гості замку чують його жахливі зітхання. Четвертий привид – Біла Леді. Цю жінку звали Селіна Боулз, вона закохалася в міщанина і завагітніла від нього. Коли все стало відомо її батькові, він посадив дівчину до в’язниці. У 1930-х роках робітники виявили скелет жінки в одній зі стін замку. Гості готелю іноді помічають привида, який стогне від скорботи. П’ятим привидом є Сіра Леді, служниця, яка працювала в замку. Одного разу вона мучилася від сильного зубного болю. Господар замку лікував її за допомогою припарок. З часом дівчина померла, але була вдячна господареві за лікування. Сьогодні привид бродить по замку в пошуках добрих справ в знак подяки господарю.

Мало привидів, кажете? Не страшні? Тоді помадруємо до Чехії!

Замок Гоуска, Чехія


Замок Гоуска, можливо, є одним з найстрашніших замків, тому його й назвали «Брамою в пекло». Він був побудований правителем Богемії Оттокаром II в першій половині 13 століття. У центрі замку знаходиться колодязь, з якого іноді доносяться пекельні звуки. Кажуть, що тут жили різні чудовиська, включаючи монстрів, які наполовину були людьми, жабами і собаками. За будь-яким відвідувачем замку можна помітити літаючого ченця з сокирою. Є свідчення того, що бачили цілу низку привидів, які тримають в руках свої голови, стоячи перед Цербером.

Отак можна позувати собі до фотографії на фоні замку і навіть не здогадуватися, хто там у вас за спиною! Хоча, кажуть, що привидів іноді видно на знімках, тож, можливо у вас лишиться неймовірне фото на пам’ять. Бу-у!

Якщо ви й досі не вражені, тоді їдемо до Франції. Романтика, кажете, її у цьому замку дійсно вистачає!

Замок Бріссак, Франція


Шато-де-Бріссак — найвищий замок у Франції, в ньому сім поверхів. Розташований замок у самому серці мальовничої долини Луари, це один з найбільш відвідуваних замків у світі. В 11-му столітті власником садиби був Жак де Брезе. Його дружина, Шарлотта, завела роман з якимось молодиком, а для своїх романтичних зустрічей вони використовували спальню поруч з кімнатою чоловіка. Щоночі той чув їх пристрасні стогони, поки двоє закоханих таємничо не зникли. Можливо, обдурений чоловік і був причетним до їхнього зникнення, але повністю позбавитися від закоханої парочки, все ж, не вдалося. Щоночі він, як і раніше, чув їхні стогони, поки не з'їхав з глузду й утік із замку. Кажуть, що звуки пристрасті закоханих можна почути і сьогодні, з ночі й до самого ранку.

Якщо ж французькі поцілунки не справили на вас ніякого жахаючого враження, а лише насмішили, тоді лишається рушити на північ, до Великобританії, де просто кишить привидами! І не куди-небудь, а до Единбурга.

Единбурзький замок, Шотландія


Единбурзький замок (12 ст.) — одне з тих місць, де всі невіруючі, ледь ступивши на поріг, стають віруючими. Побудований на місці погаслого вулкана він є символом усіх шотландських замків.

У цьому місці дуже часто проявляються різні паранормальні явища. Багато відвідувачів бачать примарні фігури. Часто бачать, як Леді Гламіс блукає темними заламм. Вона була звинувачена в чаклунстві і спалена на багатті в 1537 році. З 1650 року по замком блукає ще й привид без голови. Тут є також привид чоловіка, що грає на волинці, стариганя в шкіряному фартусі й, навіть, привид собаки, що гасає навколо кладовища. А з підземелля все ще лунають стогони французьких ув’язнених часів Семирічної війни.

От тільки не кажіть, що й цього разу вам було не страшно, не може бути! Ой, озирніться, а хто-то у вас за спиною стоїть?!

 

У статті використано матеріали з ресурсів http://vsviti.com.ua та http://myplanet.com.ua 

Фото на головній сторінці: Підгорецький Замок (https://karpaty.life)

 

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments