Ласкаво просимо, трон наразі вільний
29
червня 2017 О 22:46
543
#Girls.Books.Fashion: Олександра Орлова, літературна оглядачка, письменниця

Олександра Орлова - письменниця і журналістка, педагог Монтессорі, авторка дитячих книжок і колонок літературних оглядів. З 2012-го року замешкана в Сіетлі (США), де вивчає дитячу літературу, займається перекладами і веде декілька тематичних блогів. Вона обожнює свого чудового кота Ешера, колекціонує і читає найрізноманітніші книжки українською та англійською мовами, про які потім цікаво пише у блогах (Саша веде авторські літературні колонки на Yakaboo.ua, UA Modna, Читомо), а також неймовірно добре знається на ґарманбозії, карликах, совах, червоній кімнаті та інших символічних деталях культового серіалу "Твін Пікс". У спеціальному проекті #Girls.Books.Fashion ми щотижня дізнаємося у відомих та успішних дівчат про їхні улюблені книжки, аромати та модні речі. Сьогодні Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" розпитав Олександру про її літературні вподобання та стильні речі.

Про книжки, які справили особливе враження

Насправді, таких чимало і єднає їх тільки те, що вони захоплювали мене зненацька у певний момент часу, період життя, етап дорослішання, кризу чи, навпаки, у якусь таку мирну, медитативну фазу. Назву три, дуже жіночі і дуже потужні у різних аспектах: “До маяка” (To the Lighthouse) Вірджинії Вулф, “Техану” Урсули ле Ґуїн та “Оповідь служниці” Марґарет Етвуд.

Про книжки, які читає зараз

Останні роки маю звичку читати одночасно декілька книжок, тим паче, необачно залишену на будь-якій зручній поверхні книжку, мій кіт Ешер моментом перетворює на власну подушку. Доводиться тримати в запасі варіанти.

Нині під рукою свіжа збірка оповідань Елізабет Страут “Anything Is Possible” та антиутопія Тараса Антиповича “Помирана”. Українські новинки до мене дістаються до-о-овго, добре, якщо є можливість придбати електронне видання.

Крім того, насолоджуюся життєписом американської письменниці та ілюстраторки Таші Тюдор — це таке красиве, грубезне видання авторства Тови Мартін зі світлинами Річарда В. Брауна — ідеальна “coffee table book”, яку, втім, не хочеться випускати з рук.

Про улюблений аромат

Серед парфумів, певно, Scarlett by Cacharel. Я не зраджую йому вже багато років. Але якщо розглядати ширший спектр ароматичних уподобань, то тут будуть і свіжоскошена трава, і нова книжка, і котяча “маківка”, і молочний улун в горнятку, і звичайна квітка пеларгонії. Люблю ранковий запах міста. Без конкретики, як явище: Київ, Львів, Амстердам, Нью-Йорк, Сіетл — на світанку кожне місто пахне по-особливому. Це запах нового початку, свіжих ідей, обіцянка щастя.

Про улюблені модні речі

У мене їх дві: високі матові червоні гумаки Hunter — незамінний аксесуар чи не на весь рік у дощовому Сіетлі, а також плетений шафрановий кардиґан. Останній навдивовижу пасує до всього, дарма що оверсайз (а все тому, що колись був “позичений” у чоловіка). Вперше я побачила його на стрункому, граційному, мов кіт, чорношкірому хлопцеві на Третій Авеню восени 2012-го, і закохалася! Не в хлопця — у кардиґан. Незабаром він дивом був знайдений у крамниці H&M і потрапив до нашої спільної з чоловіком шафи, втім, досить скоро перекочував на мою сторону з вішаками. Нас із ним звела доля — не інакше, і мені у ньому завжди якось винятково комфортно. Іноді затишок має теплий колір, м'яке плетиво, п'ять ґудзиків та дві кишеньки…

Так легко приймати життя таким, яким воно є, коли помічаєш не лише грандіозні, великі речі, але й милі серцю, дорогі дрібниці. Коли читаєш книжки, які тобі подобаються, вдихаєш на повні груди аромат повітря після дощу і знаєш, що завтра знову зійде сонце! Читайте книжки, бо вони варті того, щоб їх читали!

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments