Ласкаво просимо, трон наразі вільний
29
грудня 2017 О 13:26
2288
#Girls.Books.Fashion. Настя Мельниченко: громадська активістка, голова ГО Студена

Настя Мельниченко – очільниця громадської організації «Студена», яка займається вирішенням соціальних проблем через креативні та емоційні проекти, інціаторка резонансного й масштабного у соц.мережі флешмобу під хештегом #янебоюсьсказати, присвяченому темі насильства над жінками. Настя активно розбудовує творчий хутір Хрулі-на-Сулі (що у Полтавській області), пише книжки, виховує двох синів, практикує сукенкотерапію та робить неймовірну кількість цікавих і корисних справ. Сьогодні Перший українодівочий сайт гарного настрою «Каралєвна» розпитав у Насті про п’ять книжок, які стоять у неї на книжковій поличці, про сучукрліт, класиків та нон-фікш, а також про те, якою, у її розумінні, є красива жінка. Читаємо і знайомимося ближче!

Фото: Саші Злуніциної

Трішки про класиків, авторів сучасної української літератури та про 5 книжок, які стоять просто зараз на книжковій полиці

Класиків я не «люблю читати», бо перечитала їх багато років тому. А щоб повертатися знову і знову, то це, напевне, поезія Грицька Чубая.
Щодо сучасних українських авторів не скажу. Я їх не читаю. Рік була редакторкою літературного альманаху, перечитала таку гору сучасної української літератури, що передати важко. Після тої роботи, а саме – з 2007 року, українських авторів не читаю. Перегоріла. Винятком є нехудожні твори. Якщо взяти нехудожню літературу, то читаю праці Ірини Ігнатенко, Марини Гримич, Оксани Кісь, Тамари Марценюк, Марії Маєрчик.

Останні книжки, що мене вразили – це блискучі зразки підліткової художньої літератури: «Синє озеро сьогодні зелене» Юти Трайбер, «Маленька книжка про любов» Ульфа Старка та «Давець» Лоїс Лоурі. Мене захоплює те, як щиро автори говорять з підлітками на дуже серйозні теми, як посередництвом книги вибудовують довірливі взаємини з читачем, як не впадають в моралізаторство чи таку дещо зверхню позицію дорослого. «Давець» мене взагалі порвав на шматки, це було найсильніше емоційне книжкове враження останніх місяців. Дуже сподіваюся, що ця книжка вийде в українському перекладі!

Щодо 5 книжок, які стоять у мене на поличці, то варто сказати, що моє місце оточене поличками, які я заставляла, починаючи з підліткового віку. Тож не всі книжки, що там стоять, є зараз актуальними для мене. З тих, що вихоплює моє око, і які є актуальними для мене зараз, це незмінний Ірвін Ялом і його «Ліки від кохання», «Травма та шлях до видужання» Джудіт Герман, «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» Ірини Ігнатенко, збірка Альбера Камю (актуальний для мене ще з перших курсів) і «Середньовічна уява» Жака ле Гоффа.

Про нон-фікшн та важливі теми

Я якраз в основному читаю нон-фікшн. З художнього читаю хіба підліткову літературу, аби мати взірець, на що рівнятися і до чого прагнути. Звісно, українські автори можуть посісти нішу нон-фішену, багато з них це роблять, особливо на гендерну тематику, різні історичні студії. Проте наші науковці часто страждають на невміння говорити з читачем просто, не впадаючи у якийсь академізм. Гадаю, щойно автори зможуть писати просто і не боятися видатися «недостатньо розумними», як ніша нон-фікшену миттєво буде залюднена українцями. Уже зараз є приклади українських нон-фікшн бестселерів, як от «Кольоровий менеджмент» Валерія Пекаря.

Про "красиву жінку" і приховані сенси цієї фрази

Для мене красива жінка – це та, яка світиться зсередини. Та, яка йде своїм шляхом серця, нехай то буде робота мрії або сім’я. Якщо жінка (але чого жінка? Будь-яка людина!) живе тут і зараз, робить те, що їй споріднене, а не те, що від неї очікується – вона стає красивою, тою особливою красою, яка не має нічого спільного із одягом, макіяжем чи рисами обличчя. Я іноді спілкуюся з такими внутрішньо красивими людьми і гріюся в їхньому теплі…

Про улюблений зимовий одяг і те, що може зіпсувати зимовий образ, про цікавинки косметички та сумочки

Я дуже люблю своє зимове пальто від Чернікової, а також різні яскраві хустки та шалики. Зимовий образ псує сірість і чорнота. Іноді їдеш в метро і бачиш, що в вагоні немає жодної яскравої плями. Цікавого у моїй косметичці можна знайти… Я тягаю із собою різні сережки, з різних-різних країн світу. І міняю їх, відповідно до настрою)

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments