Ласкаво просимо, трон наразі вільний
08
вересня 2017 О 15:11
635
#Girls.Books.Fashion: Ірина Малішевська, перекладачка, психологиня

Ірина Малішевська – перекладачка, кандидатка філологічних наук, психологиня. Перекладає фільми для кінофестивалів Docudays та 86, для дипломної роботи з психології вивчала рівень щастя українських фрілансерів. Ірина колекціонує досвіди взаємодії зі світом: рятувала бейбі-черепашок вимираючого виду на південному узбережжі Туреччини в рамках екологічного волонтерського проекту, організовувала трансатлантичну експедицію «Шляхом Колумба» команди українських мандрівників EQUITES. Про свої мандрівки та пригоди Іра цікаво розповідає у своєму блозі про подорожі Девочка на шареУ спеціальній рубриці #Girls.Books.Fashion ми щотижня дізнаємося у відомих та успішних дівчат про їхні улюблені книжки та модні речі. Сьогодні Перший українодівочий сайт гарного настрою "Каралєвна" розпитав у Ірини про високі підбори та цікаві книжки, про скарби її сумочки, а також про те, що варто прочитати кожній дівчині.

Кілька слів про те, що читає зараз

Книжки і фейсбук. Я часто читаю купу книжок водночас, шматками, уривками, під настрій. Поки здобувала нову освіту, кілька років читала мало художки: мозок налаштувався виключно на професійну літературу. Тепер я радо повернулася до художньої літератури.

Рекомендований невеличкий список (ТОП5) книжок, які треба прочитати кожній дівчині/жінці 

Завжди обурююся на питання про найулюбленіші книжки! З дитинства ковтала книжки, потім вчилася на літературознавця, тому всіляки "топи" мене спантеличують. Але спробую.

Клариса Пінкола Естес "Та, що біжить з вовками": у книзі розбираються жіночі архетипи у міфах різних народів світу. Ця книжка юнгіанського спрямування може стати кроком до розуміння себе. 

Мілорад Павич "Хазарський словник" чи будь-що цього автора. Читаючи його, поринаєш у паралельний світ магічного реалізму, а тоді й своя буденність просякує магізмом.

Віктор Франкл "Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі". Це глибока і попри описані жахи повна надії книжка. Мене вона підтримала у важкі часи.

Ірвін Ялом «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта». Ялом — екзистенційний психотерапевт. Згідно з екзистенційною психологією, людина стикається з чотирма данностями: смертю, свободою, самотністю та браком сенсу. Те, як ми приймаємо, пропрацьовуємо, уникаємо цих данностей, обумовлює нашу поведінку і життя в цілому. У книжці Ялом описав десять кейсів своїх клієнтів (звісно, з їхнього дозволу) — про розбите серце, розлади харчування, заперечення своєї близької смерті. Він визнаний професіонал і до того ж хороший письменник, від книжки не відірватися.

Маршал Розенберг "Ненасильницьке спілкування". Щойно дочитала цю книжку і перебуваю під враженням. Я б хотіла її бачити в шкільній програмі. Автор покроково розповідає, як можливо спілкуватися без критики, оцінювання, емпатійно прислухаючись до своїх потреб та потреб співрозмовників.

Бачу, що мій "топ" перекосило у бік психологічної літератури. Що ж, професійна деформація — річ сувора.

Про високі підбори та підкорення світу

Не ношу підбори, на них втрачаю відчуття зв'язку із землею, на них незручно перейти на швидкий крок, коли поспішаю. На випадок дрес-коду, що вимагає підборів, у мене є туфлі на підборах, не повірите, від Dr. Martens. Підкорювати світ я буду в зручному щоденному взутті.

Про скарби у надрах своєї сумочки

Ключі, мобільний, гаманець. Коли подорожую — ще й закордонний паспорт. У питанні вмісту сумочки я мінімаліст.

Мабуть, і справді не так важливо, що на тобі, коли ти збираєшся підкорювати світ. Особливо, якщо підкорювати його ти збираєшся своєю головою, харизмою і працелюбністю! І підбори завжди можна спокійнісінько залишити у шафці, головне - не забути взяти із собою хорошу книжку. Цієї осені хороших книжок є дуже багато, як і корисних івентів. Так, в рамках майстерні "Щастя по суботах" психолог Ірина Малішевська та лайф-коуч Даша Непочатова допоможуть набути навичок повернення у ресурсний стан та дослідити питання щастя у своєму житті. Чотири суботи на шляху до себе, 12 годин групової терапії та коучингу, індивідуальної роботи та роботи в парах, медитацій та письмових практик. Якщо цієї осені ви гарантовано налаштовані на щастя, реєструйтеся на майстерю "Щастя по суботах".

Слава Світова
Автор:
Слава Світова
comments powered by HyperComments