Ласкаво просимо, трон наразі вільний
16
серпня 2017 О 12:22
147
9 причин, чому люди, які читають книжки, є більш успішними

З малих літ нам постійно кажуть про те, що книжка – це джерело знань і шлях до успішного та вдалого життя. Так і є, так і є. Звісно, завжди є, були й будуть люди, які читають багато, із задоволенням, для саморозвитку і просто так! Але поруч із ними є й такі, котрі максимум читають гороскопи. То що ж спільного є між тими, хто читає, і тими, хто досягнув у житті успіху? Перший українодівочий сайт гарного настрою «Каралєвна» спробував розібратися. Отже, 9 вагомих причин, чому люди, які читають книжки, є успішними.

Вони вміють фокусуватися

Успішні люди вміють фокусуватися на одному конкретному завданні, доки не позначать його галочкою «виконано». Те ж саме можна сказати про ярих читачів: вони у жодному разі ніколи не залишать книжку просто так, не дочитавши її до останньої сторінки. Терпіння і вміння фокусуватися – це саме ті вміння, які розвиває в собі читач щоразу, як береться за нову (а особливо, об’ємну книжку!). І той, хто читав «Атлант розправив плечі» чи «Шантарам» гарантовано точно це знає. Процес читання – це тривалий процес, і вершина майстерності – читати і отримувати при цьому задоволення, не гнати, не перескакувати через сторінки. Успішні люди чинять так само в роботі з будь-якими завданнями.

Вони ставлять цілі

Окрім того, що вміють фокусувати увагу, читачі також ставлять цілі й планують, коли вони читатимуть ту чи іншу книжку. А далі вже особисте для кожного: прочитати певну кількість сторінок чи розділів, дочитати до моменту, коли вирішиться найперший конфлікт, чи до того, коли розпочнеться новий. Успішні люди роблять так само – вони ставлять цілі. На короткий термін і на довгий, планують кроки по їх досягненню і рухаються вперед.

Вони витрачають час раціонально

Можливо, у них є всього 20 хвилин, перш ніж вони розпочнуть якусь активність, дочекаються своєї черги або нарешті приїдуть на роботу. Ярі читачі не стануть просто так байдикувати чи витрачати час дарма, вони читатимуть! Успішні люди неймовірно дорожать своїм часом і кожну вільну хвилину використовують з користю для себе та свого проекту: важливий дзвінок, перегляд цілей на тиждень, відповіді на імейли, тощо. Читачі усвідомлюють, що кожних 5 хвилин, дарма витрачених щодня, протягом року об’єднаються у 24 години, а це цілий день, який можна було б витратити на прочитання цікавої книжки.

Вони бачать перспективи

 Успішні люди вміють дивитися на проблему з різного ракурсу, тому що вони прочитали велику кількість літератури на цю тему, плюс – мають досвід. Улюблені новели Біла Клінтона – «Невидимка» (Ральф Елісон) та «Я знаю, чому птах у клітці співає» (Майя Енджелоу), саме ці книжки допомогли йому як політику свого часу сформувати задачі й побачити перспективи у вирішенні расових питань. Читач вміє, бодай на кілька хвилин, поставити себе на чиєсь місце, зануритися з головою у чужу долю й зрозуміти, як це. Такий досвід, нехай і прочитаний, зазвичай, залишається з людиною до кінця її життя.

Вони займаються саморефлексією

Окрім того, що читачі можуть «приміряти» на себе чуже життя і бачити різні перспективи, вони ще й рефлектують, обдумуючи те, що прочитали. І тоді як можливість бачити перспективи дозволяє подивитися на світ з того боку паркану, рефлексії допомагають зазирнути у себе й зрозуміти, як новий досвід можна застувати у вирішення своїх питань. Успішні люди не просто читають текст, не просто бачать його, як набір речень та абзаців, вони вміють діставати з тексту приховані месседжі, вони завжди читають поміж рядків. А ще успішні люди розуміють просту істину: книжка може змінити життя людини. І це насправді так.

Вони мають відмінні навички читання та письма

Не дивно, що найуспішніші оратори цього світу є небайдужими до читання. Успішні люди знаходять натхнення, спостерігаючи за рольовими моделями, і трансформують набуті знання, використовуючи їх собі на користь. І Демосфен, і Лінкольн, і Нельсон Мандела – люди, які залишили по собі вагомий слід у світовій історій як пристрасні та освічені спікери, стали такими, тому що вміли вчитися завдяки досвіду своїх попередників.  

Вони розвинули чудову пам'ять

Читачі розуміють, наскільки неймовірними є можливості нашого мозку, який може утримувати величезну кількість інформації. Тож чим більше ми читаємо і дізнаємося про щось нове, тим більш тренуємо наш мозок і розвиваємо його можливість запам’ятовувати та генерувати факти. Успішні люди категорично не підтримують переконання Гомера Сімпсона на рахунок того, що «коли вивчаєш щось нове, виштовхуєш з голови щось старе», вони продовжують вивчати, і великими запасами своїм знань завдячують саме своїй чудовій пам’яті.

Вони освічені й поінформовані

Успішні люди легко дістаються вершин тому, що все своє життя проводять за тривалим навчанням. І навчання для них – не примус, а задоволення природної цікавості та допитливості, розширення кругозору та самоосвіта. Коли успішні люди читають книжку, то роблять це не просто, аби якомога швидше прогортати сторінки й дістатися останньої, фінальної, вони читають, тому що шукають у кожній книжці щось корисне для себе. І навіть якщо читатимуть роман, усе одно зможуть «дістати» для себе звідки кілька цінних життєвих кейсів та уроків.

Вони читають, аби розслабитися

Навіть найбільш успішним людям іноді хочеться вимкнути для себе навколишній світ. Але у жодному разі це не означає, що вони повністю вимикають свій мозок! Немає нічого гріховного у тому, аби прочитати глянцевий журнал або ж трешеву новелку для настрою. У будь-якому випадку, читання (хай навіть то буде гороскоп або любовний роман) вже таки краще, аніж бездумний перегляд телевізора чи цілісінький вечір лайдакування  у барі за численним келихом пива. Успішні люди навчилися цінувати свій час, а тому навіть коли їм хочеться відпочити від усього світу, вони у багатьох випадках оберуть хорошу книжку і зникнуть на пару днів.

Джерело статті: http://www.lifehack.org

Фото на головній сторінці: Times Higher Education

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments