Ласкаво просимо, трон наразі вільний
20
лютого 2019 О 20:31
297
9 чудових фільмів від талановитих режисерок

Фільми, яким не страшно довірити свій вечір вихідного, а водночас ще й підтримаєте талановитих жінок у кінематографі

Орландо (1992)

Не знайдеться кращого фільму, щоб відкрити цю підбірку, ніж «Орландо» Саллі Поттер. Роман Вірджинії Вульф не так легко перенести на кіноекрани, але режисерці це вдалося. Вона свідомо спростила структуру, зате залишилася вірною духу книги. Дивитися заради інтертекстуальності і чарівної Тільди Свінтон.

Леді-Птаха (2017)

Режисерка Ґрета Ґервіґ за творчими ідеями часто звертається до свого життя і дає їм шанс знайти собі нових героїв. Можливо, тому «Леді-Птаха» надихає подумки повертатися до власного бунтівного періоду, коли кожна маленька проблема здається катастрофою. Друзі, батьки, кар’єра – на яку дівчину-підлітка не котилася така снігова куля?

Секс-контроль (2018)

Кей Кеннон відома роботою над сценаріями до франшизи «Ідеальний голос», але цього разу вона стає за камеру розповідати історію батьків і дітей. Такий яскравий дебют пропустити не дозволяється. Фільм про те, як три подруги уклали пакт: на випускному позбудуться цноти. План може б вдався, але про нього стало відомо їхнім батькам. Приємна комедія залишає по собі шлейф роздумів про любов до сім’ї, друзів, партнера, і самих себе.

Чи зможете Ви мені пробачити? (2018)

На що здатна авторка, коли її книги продовжують провалюватися? Можливо, цей фільм має відповідь, про яку Ви не здогадувалися. Зняла його Маріель Геллер, за мемуарами письменниці Лі Ізраель. Це фільм-розкаяння людини, яка намагається втриматися на плаву і виправляє помилки, коли одразу ж з’являються інші. Одразу після перегляду починаємо вболівати за виконавицю головної ролі Меліссу Маккарті, номіновану на премію «Оскар».

Тридцять хвилин по півночі (2012)

Десять виснажливих років полювання на Осаму Бін Ладена показує у трилері режисерка Кетрін Бігелоу. Відома тим, що не відмовляється від кривавих і жорстоких сцен, тут вона додає ще й  зображення радикальних методів ЦРУ. Звісно, таких підхід викликав чимало дискусій, зате фільм критикам сподобався.    

Монстр (2003)

За довго до «Диво-жінки» режисерка Патті Дженкінс зняла фільм, в основу якого лягла біографія Ейлін Уорнос, дивовижної в іншому сенсі. Особлива похвала від критиків дісталася виконавиці головної ролі – Шарліз Терон, яка не просто зображує, а перевтілюється у Ейлін, психічно хвору повію, яка за рік убила сімох чоловіків.  

Білий матеріал (2009)

Фільм французької режисерки Клер Деніс – авторська і зовсім не звична розповідь про жінку, котра не бажає здаватися. Марія, головна героїня, намагається вижити і захистити своїх рідних під час громадської війни у неназваній африканській країні. Фільм для усіх, хто втомився від передбачуваних сюжетних поворотів і не боїться віддати історії частинку свого серця.

За кадром (2013)

Авторка сценарію, режисерка, виконавиця головної ролі – це Лейк Бел у комедії «За кадром». Обов’язково переглянути, адже фільму про професійну конкуренцію батька і доньки, спеціалістів з озвучування трейлерів, ви ще не бачили. Також присутні жарти, любовна лінія і пошуки себе.

Любить/Не любить (2011)

Хвилює, зворушує, викликає неоднозначні відчуття картина Сари Поллі. Головною героїнею є письменниця Марго, яка закохується у свого сусіда Деніела. Проблема лише у тому, що Марго має чоловіка. Їй доводиться вибирати, робити боляче близьким, коли усе, чого хоче героїня – бути щасливою з кимось.

 

Олександра Вишневська
Автор:
Олександра Вишневська
comments powered by HyperComments