Ласкаво просимо, трон наразі вільний
30
березня 2018 О 12:03
490
15 життєвих уроків із гештальт-психології

Євген Верітов працює гештальт-терапевтом, він виділив кілька важливих речей у процесі своєї роботи. За його слова, ці твердження хоч і звучать доволі просто, але впливають на те, що з нами відбувається. Пропонуємо і вам ознайомитися з цим набором гештальт-лайфхаків, які, можливо, допоможуть колись зробити ваше життя кращим і більш усвідомленим та наповненим.

1.   Люди поводяться так, як поводяться, і роблять те, що роблять, не тому, що вони такі поганці, а тому що їх щось такими зробило. Навіть найсправжнісіньких поганець пройшов якийсь шлях, перш ніж стати ним, і можливо, просто не розуміє, що можна чинити якось інакше, поводитися, реагувати на світ по-іншому. Це усвідомлення добре впливає на вміння приймати людей. Особливо добре це усвідомлення допомагає приймати батьків та відпускати якісь свої дитячі історії.

2.   Разом із тим, ви не зобов’язані приймати тих, хто вам не подобається. Вміння не приймати – не менш важливе, ніж вміння приймати. Узагалі, не мати без необхідності справ з людьми, які вам не подобаються – здорова і корисна практика.

3. Проговорюйте, озвучуйте людям те, що ви відчуваєте. Привчайте людей до того, що ви – людина, котра озвучує свої відчуття. Цим ви у перспективі зробите добре і собі, і іншим.  Навіть якщо ви поки думаєте, що це не так. Навіть якщо вони поки думають, що це не так.

4. Коли ви говорите про свої почуття, користуйтеся фразою «я відчуваю образу» замість формулювання «ти – скотина!». Тоді є більша вірогідність того, що вас почують. Це правило набагато цінне, ніж ви думаєте. Навіть якщо ви думаєте, що це правило цінне, воно все одно більше цінне, ніж ви думаєте.

5. Довіра до іншого – це значимий подарунок, який ви робите в першу чергу самому собі.

6. Процеси, які всередині нас відбуваються, навіть якщо вони нам не подобаються, виконують якусь важливу для нас функцію. Просто іноді вони конфліктують, або захищають нас не тільки від неприємного досвіду, але ще й від важливого.

7. Позитивне мислення – це сміття. Воно відволікає нас від реальнх проблем і реальних задач.

8. Нам важко з тим, що змінює наше уявлення про себе. Навіть якщо воно змінює його на краще. Такий ось парадокс.

9. Не запитуйте: «невже людина може так думати/відчувати/чинити?» Так, може. Навіть і не так ще може. Людина – взагалі дивовижна істота.

10. Якщо ви ігноруєте свої почуття та емоції, то ваша психіка неодмінно дасть вам ляпаса. Якщо вона цього ще не зробила, значить, набирається сил, аби відвісити вам болючого ляща.  

11. Пелевін мав рацію: розібратися, чому ви опинилися на дні, і вибратися з дна – це, зазвичай, два незалежних один від одного процеси. Якщо для того, аби вибратися з дна вам знадобиться розібратися, як ви там опинилися, ви розберетеся. Тому краще одразу орієнтуйтеся на «вибратися».

12. Батьків можна не любити. Так, тата і маму можна не любити. А можна і любити.

13. Чудово, коли ваші почуття, цінності та думки поважають, але взагалі-то ніхто не зобов’язаний так робити. Якщо ви думаєте інакше, значить, швидше за все, вам доведеться важко.

14. Те, про що ми в собі не знаємо, керує нам більше, ніж те, що ми його в собі знаємо.

15. Читати книжки у галузі психології – дуже захопливо. Але якщо ви хочете мати результати, і не хочете самі ставати психологом – краще запишіться до того, хто ці книжки вже давно прочитав і успішно забув.

Джерело: more.club

 

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments