Ласкаво просимо, трон наразі вільний
27
лютого 2018 О 12:37
705
10 побічних ефектів усвідомленості

Я все більше переконуюся в тому, що розвиток усвідомленості – це не повністю приємний, цукерний процес духовної благодаті. Часто, люди, котрі починають працювати над собою, стикаються з типовими проблемами на своєму шляху. Я зібрала найбільш часті мінуси усвідомленості, котрі супроводжують процес внутрішнього зростання.

 

Фото: «Freque Mag B&W June-July Shooting»

1. У вас зменшиться коло друзів. Ви почнете помічати, що звичні бесіди з друзями та знайомими якось не клеяться. І наче все, як було, але чомусь уже не так цікаво. Тому що ви більше не можете підтримувати діалоги й розмови про те, що все погано і всі навколо погані, робота не надихає і бізнес не будується, чоловік осточортів і дружина у всьому винна. Ви перестанете грати в ігри, тому що для того, аби грати за правилами, потрібні, як мінімум, двоє. І саме тому ви для своїх друзів станете дуже незручною людиною, котра псує їм всю гру і всім своїм виглядом показує, що король – голий.

2. Вам стане важко працювати на нелюбій роботі і робити те, в чому немає сенсу. Таким чином, або ви оберете максимально включитися у діяльність, або зміните роботу кардинально. Якщо на старій роботі вас тримали необхідність, страх, звичка або автоматизм, це одразу вилізе на поверхню, тож доведеться із цим щось робити.

3. Ваші відносини почнуть тріщати по швах. Тому що більшість стосунків – це не цільний союз рівних, а клубок взаємовідносин і компенсацій. Відчуваючи, що він вас втрачає, партнер докладе усіх зусиль, аби повернути вас, але на всі докори ви будете реагувати здивуванням та нерозумінням, як, скажімо, на спроби інопланетянина встановити з вами контакт марсіанською мовою.

4. Ви відчуєте самотність. Тому що відваляться усі непотрібні й несправжні зв’язки, котрі вибудовувалися на порожняві, нестачі чогось, егоїзмі. І ця нова (спробуй зрозумій, звідки вона узялася!) порожнява спочатку буде вас лякати, як всепоглинаюча безодня, але поступово вона почне наповнюватися саме тим, що у вас є живого і справжнього.

5. Ви не зможете обманювати ні себе, ні інших. Майже на фізичному рівні (як Буратіно з носом, що росте) ви будете відчувати будь-яку внутрішню неправду – в словах, думках та діях. І це буде огидно, тому що кожного разу кажучи не те, що ви насправді думаєте, ви будете відчувати шкрябання котячих пазурів у себе на душі. І ні, цього ніяк не позбутися, це не відключається.

6. Ви раптом зрозумієте, що люди довкола сильно страждають. І страждають вони не від тяжкого життя – навпаки, з їхнім життям усе в порядку. Вони страждають від ілюзії, що з їхнім життям щось не так. І якщо раніше ви були надто зайняті проживанням свого власного страждання – то тепер ви почнете проживати всі страждання тих людей, що вас оточують, тому що ваших власних – більше не буде. І в цей момент вам залишиться робити лиш одне – допомагати всім і кожному в кожен момент часу, тим, чим зможете, тому що інакше просто не буде виходити.

7. Вам стане соромно. За багато своїх минулих слів та вчинків, тому що доведеться подивитися правді у очі й визнати, що джерело усіх проблем – це не хтось із зовнішнього світу, а ви самі. Щойно ви це усвідомите, сором зникне, і його місце нарешті займе внутрішній спокій.

8. Ви станете менше розмовляти. Тому що відвалиться все те, що ви говорили зі страху, заздрощів, егоїзму та злості. Ви не зможете більше писати коментарі, що засуджують когось, у соціальних мережах, тому що це втратить важливість і необхідність. І взагалі, протягом деякого часу ви не зможете нічого писати, тому що все, що ви писали раніше, видаватиметься вам маячнею. І виявиться, що мовчання – дійсно золото, яке ми часто не помічаємо через марноту-суєту та швидкість подій, які змінюють одна одну.

9. Вашу картину світу буде зруйновано. І ви зрозумієте, що є не лише ваша правильна думка і всі решта – неправильні, а безкінечний простір варіантів та можливостей. І всі обмеження – це ніщо інше, як вигадана вами ж ілюзія.

10. Вам доведеться взяти відповідальність на себе. Ви зрозумієте, що вам немає чого ні від кого чекати, і ніхто вам нічого не винен. Все, що є у вашому житті, залежить не від зовнішніх факторів, тупого начальника, нетямкуватого партнера чи курсу біткоїна, а від вас самих. Ви проживаєте рівно таке життя, на котре заслуговуєте, і нічого іншого у вас не буде, доки ви не візьмете відповідальність за те, що є. Але саме в цей момент особиста відповідальність перестане бути тягарем, від якого треба втікати, блимаючи п’ятами, або скидати її на людей, котрі є поруч. Вона, відповідальність, стане єдиним істинним та логічним порядком речей.

І так, день за днем, все напускне, несправжнє та лицемірне почне обсипатися, оголюючи внутрішню порожнечу. А все справжнє – буде з’являтися, рости, пробиватися, закріплюватися і пускати в вас коріння. І це далеко не ніжний і приємний процес. Дуже часто це болісна ломка нажитих роками звичок та автоматизмів. Але коли ви виберетеся з-під уламків ваших зруйнованих ментальних шаблонів, ви зрозумієте, що все це – було того варто.

 

ТЕКСТ (с) Катерина Богіна

Каралєвна
Автор:
Каралєвна
comments powered by HyperComments